Jausmai

Šokio spektaklis - Sapnas

Užguiti laiko ir gyvenimo tempo, išsigandę nežinios ir troškimų mes kiekvieną dieną klausomės savo širdies dūžių. Ir klausiame jos kas ji? Mes mylime ir nekenčiame taip, kad net norime nužudyti. Mes geidžiame ir atgailaujame taip, kad net visi Dievai tai girdi ten aukštybėse... Ir visa tai mes žmonės ir visa tai tik mes žmonės.

...Tas draugas, kas įtikino beveik, kad baltos gulbės tai - juodi varnai.

...Kas kenkia, tas pagelbės mirtinai.

...Tai, kas netikra, man visų tikriausia; už viską man tamsesnė šviesuma; aš abejoju, vos ką tikra gausiu; man mokslas-keistenybių visuma; korta man laimi tik nukertama; apyaušry linkiu nakties labos, aukštielnikas bijausi nelabos, turtingas aš, bet elgeta esu, aš palikimo laukiu, ko nebus, vaišinamas ir vejamas visų...

Taip rašė... Francois Villon'as ir aš jam pritariu iš kito laiko, nes laikas eina,o žmonės nesikeičia.

F.Villon'o kūryba-vidine tragedija virtusi viduramžių "rudens" epocha, laike ištirpęs asmenybės likimas. Koks gaivališkas ir mąslus talentas tryško jį suformavusiame, kelius jam parengusiame šimtmetyje... Jis pagrįstai laikomas ir pirmuoju moderniu prancūzų poetu.

Sujaudintas ir įskaudintas laikmečio aš pasišnabždėjau su didžiu prancūzu ir kūno kalba perskaičiau jo slaptingas mintis.

Jurijus Smoriginas

Režisierius ir choreografas - Jurijus Smoriginas
Šviesos dailininkas - Saulius Dziminskas
Garso Režisierius - Jurijus Melnikovas
Kompozitoriai - Volfgang Amadeus Mozart, Dmitri Yanov-Yanovsky, Hartmut Pascher, Alfred Snitke
Scenos ir kostiumų autorius - Jurijus Smoriginas, Evelina Kauklienė

Šoka: Evelina Kauklienė, Giedrė Stankevičiūtė, Dovilė Bepirštienė, Stela Griškevičiūtė, Jekaterina Katasonova, Dalia Januškevičiūte, Julija Fediajevaitė, Neringa Šatrauskaitė, Misha Levin, Donatas Mankevičius, Petras Lenkutis, Ugnius Mickevičius, Modestas Jančiulis, Taurūnas Baužas.


Ištrauka iš spektaklio:

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.

2009 m. šokio spektaklis "Jausmai"

Fotografijos Jelenos Kravčenko.